Biodynamická masáž

Jedná se o masáž pro uvolnění stresu a napětí na těle i v duši. Jemnou a příjemnou cestou probouzejí vaše vlastní regenerační síly.

Bios = život
Dynamika = pohyb

Cílem biodynamických masáží je probudit a rozpohybovat energii ve vašem nitru…

Biodynamika je založena na respektu k vám. Věří v dokonalost a moudrost vašeho těla, která se projevuje skrze vaše pocity a potřeby a v sílu jeho samoléčebných a harmonizujících mechanismů. Biodynamika nepracuje pouze na mechanickém uvolnění spasmů a řešení fyzických neduhů, jak je běžné, ale zaměřuje se současně i na uvolnění stresu, potlačených emocí a rozproudění životní energie. Jejím cílem je celková harmonie těla a duše, kterou může rozprouděná energie přirozeně nastolit.

Biodynamika přináší rovnováhu do našeho života tím, že vyvažuje aktivní a pasivní procesy v našem těle. Stejně jako po každém nádechu následuje výdech a po dni noc, po každé aktivitě má následovat odpočinek a po každém vypětí následuje uvolnění a načerpání sil. Kde není rovnováha, nastupují potíže či nemoci. Biodynamické masáže jsou vynikajícím způsobem, jak harmonii opět nastolit.

Tajemství k probuzení Vaší vlastní vnitřní energie tkví v uvedení do hluboce relaxačního, vědomě přítomného až meditativního stavu, kdy se zpomalí frekvence mozkových vln z běžné hladiny beta do hladiny alfa až théta, ve které se rezervoáry Vaší vlastní uzdravující a tvořivé energie mohou aktivovat.

Biodynamika ze své podstaty a názvu probouzí pohyb života. Přináší z našeho nitra nové impulzy a energii pro naši radost, tvoření, uzdravování ale i pro snazší zvládání běžných každodenních záležitostí. Usnadňuje nám setrvávání ve své přirozenosti a bytí sama sebou. Přináší novou dimenzi prožívání a vnímání sebe, druhých i toho, co nás potká. Otevírá nám cestu, která vede k harmonii a dává dostatek energie k tomu, abychom k ní mohli vykročit.

Doporučení

Po biodynamické masáži je vhodné dopřát si klid,dostatečný čas a prostor pro to, aby mohly v těle nabuzené procesy probíhat, neplánovat si nic důležitého či namáhavého (minimálně 30 minut,čím déle, tím lépe). Prostě jen vnímat sebe a své pocity a potřeby, využít tuto jedinečnou příležitost kontaktu se sebou samým. Bezprostředně po masáži můžete cítit mírnou i větší euforii, pocity radosti a lehkosti, jindy naopak únavu, mohou se uvolnit i pocity smutku, vzteku atd., které byly spojeny s napětím na těle. Vše, co po biodynamické masáži přijde, je žádoucí součástí regeneračního procesu, tak si na ně (a na sebe) udělejte čas, přijměte vše, co přichází, a dopřejte si vše, co Vaše tělo a duše potřebují…


Délka masáže: 45–60 minut